Etäkoulutus

Konsultoin asiakkaita heidän itse kuvaamiensa videoiden ja antamiensa tietojen pohjalta. Kuvaatte esim. videot koiran käytöksestä ongelmatilanteissa, selitätte yksityiskohtaisesti tapauksenne niin voin auttaa teitä perusongelmissa hyvinkin näkemättä tapausta. Vaikeammat tapaukset harkitaan erikseen.

Konsultointiin sisältyy sähköpostituki, puhelinkeskustelu ja videoiden ”analysointi”, jos asiakas niitä voi lähettää. Minultakin päin saa tarvittaessa videoita nähtäväksi, että miten passivoidaan remmirähjäystä. Näytän omalla koirallani mitä teette ja toimitan linkit Youtubeen, josta löytyy piilotetut videot.

Hinta on tapauskohtainen, riippuu kuinka paljon aikaa tapaus vaatii. 

Videoiden perusteella tapauksia on helppo analysoida. Kerron mitä teette, miten, millä keinolla/keino yhdistelmillä, milloin, missä määrin, miltä etäisyydeltä ja miksi näin. Kerron millaiset ulkoilutuskamppeet sopii remmiräyhille.